पोल्यान्ड बसेको व्यक्तिले कसरी आफ्नो बुवा आमा वा छोराछोरीलाई इन्भाइटेसन गर्ने

मित्र लाल पार्दे : पोल्यान्डमा बसेको व्यक्तिले जसको पि आर छ उसले आफ्नो परिवारलाई कमाइको आधारमा वा आफ्नो बैन्क ब्यालेन्सको आधारमा निमन्त्रणा (इन्भाइटेसन) गर्न सक्छ । जस्तो बुवा आमा वा आफ्ना छोराछोरीहरु । यस प्रकृयाको लागि कम्तिमा महिनाको कम्तिमा पोल्यान्डमा एक जनाको हिसाबले निमन्त्रणा गरेको व्यक्तिको लागि कम्तिमा १००० ज्लोटी जति खर्च गर्न सक्ने क्षमता भएको कागजात देखाउनु पर्दछ । अर्थात यदि कसैले बुवा आमा बोलाउनु पर्यो भने इमिग्रेसन अफिसमा सर्वप्रथम डेट लिनु पर्दछ र त्यो समयमा तपाइको आफ्नो पि आर कार्ड घरबेटीले लेखिदिएको सम्झौता पत्र निमन्त्रणा गर्न लागेको व्यक्तिको पासपोर्ट कपि तपाइको बुवा आमा आएपछि बस्न कुनै समस्या हुँदैन भनेर लेखेको एगृमेन्ट यदि त्यो गर्न सकिएन भने उहाँ कुनै होटेल वा होस्टेल वा अपार्ट्मेन्ट रिजर्भेसन गरेको कागजात र तपाइको परिवार बुवा आमा आएर बस्ने घर एक जनाको लागि कम्तिमा 8 मिटरको हुनुपर्दछ अर्थात एउटा ३१ मिटरको घरमा तपाईं र तपाइको परिवार अनि अर्को कोहि बस्नु भएको छ भने चौथो व्यक्ती बोलाउदा त्यहा ३२ मिटरको घर चाहिने भो अत आफ्नो अपार्ट्मेन्ट कति छ त्यो ख्याल गर्नुहोस् । बोलाउनुको मुख्य कारण के हो र बैन्क ब्यालेन्स वा आफ्नो कमाइको श्रोत इमिग्रेसन अफिसमा बुझाउनुपर्दछ । तपाईंको बैन्क ब्यालेन्समा टिकट रिजर्भेसन सहित आफ्नो निमन्त्रणा गरेको परिवारलाई खर्च पुर्याउन सक्ने किसिमको रकम हुनु अनिवार्य छ र तपाईं इमिग्रेसनमा अपोइन्टमेन्ट अनुसार गएर इन्भाइटेसन लेटर उसै दिन पनि लिन सक्नु हुनेछ स्मरण रहोस् तपाइको कागजात हेरेर इन्भाइटेसन लेटर दिने नदिने अधिकार इमिग्रेसन अफिसका कर्मचारीहरुको हुन्छ । यदि तपाइको पि आर छैन भने टि आर सि भएकोले इन्भाइटेसन गर्दा पोल्यान्ड इमिग्रेसनले इन्भाइटेसन लेटर नै दिदैन । त्यसको लागि कि त पोल्यान्ड नागरिक कि त अरु पि आर भएको व्यक्तिले बिशेष कारण के हो त्यो स्पष्ट पारेर आफ्नो कागजात देखाएर इन्भाइटेसन गर्न सकिन्छ । पोल्यान्डको इन्भाइटेसन कागजात भएपछि नेपाल कहाँ कुन दूतावास जाने के के गर्न इन्स्योरेन्स कसरी गर्ने आदि इत्यादि बारे अर्को लेखमा प्रतीक्षा गर्नुहोस् । कृपया पोल्यान्ड नेपाल लाइक र शेयर गर्न नबिर्सनुहोस । सन्सार भरको होटेल जहाज खोज्न अब कतै अनलाइन न डुल्नुहोस मात्र http://www.meroreservation.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.