पोल्याण्डमा दशककै विशाल प्रदर्शन


३१ वार्सावा। कोरोनाभाइरससम्बन्धी मुद्दाको बढ्दो खतरालाई बेवास्ता गर्दै पोल्याण्डमा लगभग सबै गर्भपातलाई प्रतिबन्धित गर्ने अदालतको निर्णय बिरुद्द महिला एवं महिला अधिकारकर्मीहरु शुक्रवार नौं दिन विशाल जनसमुह सहित सडकमा उत्रिएका थिए। करिब साँढे चार लाख मानिसहरु सहभागी भएका प्रदर्शन दशककै विशाल प्रदर्शन बनेको छ।

प्राय: जसो महिलासँग रातो बिजुलीको झुम्का थियो जुन आन्दोलनको चित्रण सहित आफ्नो लुगामा टाँसेका थिए। केहि हदसम्म गर्भपतन गराउनु पाउनु पर्ने माग राख्दै आन्दोलनमा उत्रिएका प्रदशनका कारण हिजो पनि धेरैजसो बाटोहरु अवरुद्ध हुँदा दिउँसैदेखि सार्वजनिक यातायातहरु घन्टौंसम्म ठप्प भएका थिए। महिला अधिकारकर्मीहरुसँग अन्य हजारौं मानिस र विस्तृत समूहहरूले साथ दिएका थिए। प्रदर्शनहरु दिनानुदिन बढ्दै गएपछि राष्ट्रपति आन्द्रे दुदाले गर्भपतन सम्बन्धि मुद्दा संसोधन गर्ने आश्वाशन दिएका छन्।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.