पोर्चुगलमा एक नेपालीमा देखियो कोरोना

यूरोप/ शेरबहादुर परियार
पोर्चुगलमा एक नेपालीमा देखियो कोरोना  पोर्चुगलको ग्रामीण इलाका फारोमा कृषि मजदुरको रुपमा काम गर्ने एक नेपाली नागरिकलाई कोरोना(कोभिड १९) संक्रमण भएको छ। 
फारो नगरपालिकाका मेयर रोजेरिउ बाकलिआउले स्वास्थ्य निर्देशनालय को हवला दिँदै घटनाको पुष्टी गरेका छन्।फारोका मेयरले स्थानीयहरुलाई अतिआवश्यक काम बाहेक  घरबाहिर ननिस्कन र सरकार र सरकारका अधिकारीहरूको निर्देशनलाई पालना गर्न समेत सबैलाई अपील गरेका छन् ।कृषि क्षेत्रमा काम गर्ने व्यक्तिमा यो पहिलो संक्रमण भएको फारो नगरपालिकाले उल्लेख गरेको छ ।  संक्रमित कृषि मजदुर नेपाली नागरिक भएको पुष्टि भएतापनि उनको व्यक्तिगत विवरण बारे केही खुलाईएको छैन। कोरोना संक्रमित ति नेपाली कति मानिससँग काम गर्दथे, कसरी  बस्थे ,अनि उनको सम्पर्कमा  कति जना कामदारहरु रहेका थिए त्यसको अनुसन्धान भईरहेको र कोरोनाबाट अन्यलाई कसरी सुरक्षित राख्न सकिन्छ भन्ने उपायहरू तुरुन्त अवलम्बन गरिने पनि फारो नगरपालिकाले जनाएको छ 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.