महिला समाज पोर्चुगलले पिडित परिबारलाइ राहात प्रदान गरेर सिद्ध गर्यो नमुना कार्य

मानिसको जीवनमा कतिखेर भवितव्य हुन्छ सायदै कसैले कल्पना गर्न सकिदैन होला। त्यस्तै भवितव्य र कहालीलाग्दो घटना नेपालको धादिङमा घटेको छ।धादिङ जिल्ला निलकण्ठ वडा न.१२ स्थित थापा परिबारमा केही दिन अघाडी घटेको वास्तविक घटना हो यो।आमा प्यारालाइसिसको बिरामी जसले अरुको भरोसामा जीवन जिइरहेकी छन।उनले खुवाए खाने,दिशा-पिसाब गराए गर्ने अबस्थामा छन भने घरको मियो थामेका बाबू अचानक आत्म हत्या गरेर सदाका लागि बिदा भए।अब घरमा रहेका ३ बालबालिका भरोसा र आड बिहिन भएका छन।लाउ-लाउ र खाउँ -खाउँ भन्ने समयमा घर ब्यबाहार देखि आर्थिक भारले बोझ थपिएको छ बालबालिकालाई।यो घटना बाहिर श्राबनिक भैसकेपछी सहयोगका हातहरु पनि अगाडि बढेका छन।बिगत केही समयदेखि स्थापित नेपाली महीला समाज पोर्चुगलले रचनात्मक एबम परोपकारी कार्यलाइ शिरोधार्य गर्दै आइरहेको सन्दर्भमा यस पट्क पनि उक्त पिडित परिबारलाइ नगद रकम ६५००० नेपाली रुपियाँ प्रदान गरेको छ।पीडित परिबारमा यस्तो सहयोगले पक्कै पनि उचित ढाडस मिलेको छ।तिहारमा देउसी भैलो खेलेर जम्मा भएको रकम पिडित परिबारको राहातकालागि पर्दान गरिएको समाजकि अध्यक्ष निर्मला खराल ढकालको भनाइ थियो।उक्त अबसरमा अध्यक्ष खरालले अगाडि थप्दै भनिन” पिडितको घाउँमा मलमपट्टी लगाउने सानो प्रयास मात्र हामिले गरेका हौ जुन केही हदसम्म छाहारिको काम पक्कै गरेको छ”।आगामी दिनमा पनि परोपकारी कार्यलाइ सस्थाले निरन्तरता दिने महासचिव सरिता शर्माले बताइन् ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.