एकसाथ ७ प्रदेश प्रमुख हटाइए,प्रतिपक्षी काङ्ग्रेसले भन्यो निर्णय प्रतिशोधपुर्ण

सरकारले आजै बसेको मन्त्रीपरिषदको निर्णयअनुसार सातै प्रदेशका प्रमुखलाइ हटाएको छ।सरकारको सिफारिसअनुसार रास्ट्रपति बिद्यादेवी भण्डारीले प्रदेश प्रमुखहरुलाइ एक सुचनामार्फत पद मुक्त गरेकी हुन।यता प्रदेश प्रुखलाइ हटाएसँगै राजनीतिक बृत्तमा नयाँ तरङ्ग पैदा भएको छ।यता प्रतिपक्षी नेपाली काङ्ग्रेसले सरकारलाई बदनियत तबरबाट प्रदेश प्रमुखलाइ हटाएको आरोप लगाएको छ भने सरकारी निर्णयको कडा प्रतिबाद गर्ने जनाएको छ।उता सरकारले भने कामकारबाही उचित नलागे प्रकिया अनुसार पदमुक्त गर्ने नियम पुरानै भएको सन्दर्भमा अनुचित प्रशन गर्ने ठाँउ नभएको जनाएको छ।प्रदेश प्रमुख हटाएसँगै उक्त स्थान प्रमुख बिहिन बनेको छ।आजै रिक्त स्थानमा प्रदेश प्रमुख नियुक्त गर्ने तयारी सरकारले गरेतापनी आजलाई भने हुन सकेन।नयाँ प्रदेश प्रमुख छान्नकालागी बसेको नेकपाको सचिबाल बैठकपनि ठोस निर्णय बिनानै टुंगिएको छ।केही दिनमै रिक्त स्थानमा नयाँ प्रमुख नियुक्त गर्ने सरकारले जनाएको छ।यो निर्णय बाहिर आइसकेको सन्दर्भमा प्रतिपक्षले भनेझैं बिरोधकालागी बिरोध मात्रै हुने होकि वा कानुनी जटिलताको प्रशन उठ्ने हो। त्यो भने समयले पक्कै निर्धारण गर्ने छ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.