बाढि पहिरोले गुल्मिमा अकल्पनीय विनास

२३ जुलाई । मानिसले चाहेर पनि रोक्न र थेग्न नसक्ने प्राकृतिक प्रकोप नै हो।यधपी पुर्व सुचना र जानकारी दिन सके कम्तिमा पनि मानवीय क्षति न्यूनीकरण गर्ने आधार बन्थ्यो होला।बिडम्बना नेपालमा पुर्व सुचना दिने सम्यन्त्र सशक्त नहुदा बर्षेनी बाढी पहिरोका कारण अत्याधिनक जन-धनको क्षती बेहोर्नु पर्ने स्थिती छ।

6017828B-FBD4-40E8-A27A-1A48FAD25A6F

त्यस्तै स्थितीको सामना गुल्मीवासीहरुले व्यहोर्नु परेको छ । हिजो गएको बाढी र पहिरोले गुल्मिको सत्यबती गाउँपालिका ठुलै मानवीय क्षति हुन पुग्यो।कसैको पुरै घर-परिवार पहिरोमा बिलिन भए भने कोहि बाँचेर पनि बेसाहारा बन्नु पर्ने कहालीलाग्दो स्थिती बनेको छ।सत्यबती गाउँपालिका स्थित लिम्घामा एकै घरपरिवारका ८ जनाको मृत्यु भएको पुष्टि भएको छ भने लुम्पेककै सिङ्दिमा २ जनाको निधन भएको छ।

1D87F7A2-5572-40E3-9A43-199B940C9F03

साउन ६ गतेदेखी लगातार बर्षा कारण बाढी -पहिरो आएको स्थानियले बताए।स्थानीय प्रहरी चौकी र जिल्ला सदरमुकाम तम्घासबाट पनि राहत एवं उद्धार टोलि खटाइएको जिल्ला प्रशासन कार्यलयले जनाएको छ।भारी वर्षाका कारण घाइतेलाई उद्घारमा कठिनाइ भएको उद्धार टोलिमा सम्लङ्गन सुरक्षा अधिकारिले जानकारी दिएका छन्।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.