छाडेर गई प्यारी

कलश खरेल

१४ मार्च, वार्सावा।श्रीमान श्रीमतीको सम्बन्ध एक सिक्काका दुई पाटा हुन जहाँ अपार माया र विश्वासको अनुपम स्पन्ध फरिन्दा भएको हुन्छ।एउटा घर-परिवारको सुन्दर सपना पनि महिला-पुरुषको सहकार्यद्वारा सफलताको शिखरमा पुगेको हुन्छ।जहाँ आत्मियता त्यहाँ गहिरो प्रेम सामिप्यता।भनिन्छ प्रेम अन्धो हुन्छ जहाँ जात-भात,भुगोल,उमेर र धर्मको परिबन्धले बाँधेको हुँदैन।केबल सुरठी मायामा रमाएको हुन्छ सम्बन्धको सन्सार।यस्तै-यस्तै भाव र प्रेमबाट सम्बन्ध स्थापित भएको थियो नेपालगन्जका समीर खान र धनगढीकि अस्मिता क्षेत्रीको।

Bewafai-Shayaris-195x300

२०६३ साल बाकेको नेपालगन्जस्थित महेन्द्र माबीमा अध्यनक्रममा उनिहरुबिच भेट भएको थियो।समीर लजालु स्वभावका तर पढाइमा निकै तेजस्वी थिए भने अस्मिता चन्चल स्वभावकी थिइन।८ कक्षामा पढ्ने क्रममा समीर अगिल्लो डेस्कमा बस्थे भने अस्मिता पछाडी बस्ने गर्थिन्।एक दिन कुरा गर्ने क्रममा समिरको नोटबुक अस्मिताले मागिन जहाँ समिरले पनि सहर्ष दिए।यसरी गृहकार्य कपि लिनेदिने क्रम चलिरह्यो भने स्कुलको मध्य समयमा खाजा खान पनि दुबैलेसँग सुरु गरे।यसरी दिनप्रतिन दुबै जना एक-आपसमा गफिरहदा उनिहरु बिचमा प्रेमको रसले बिस्तारै अन्कुराउन थालेको दुबैलाई आभास भयो।हरेक दिन मिठा गफ र स्पर्सले उनिहरुको माया झाङ्गिदै गयो।कुनै दिन अस्मिता स्कुल नआउदा समिरलाई अन्धरकारको छायामा डुबेको भान हुन्थ्यो।दिनप्रतिदिनको गाडा हुँदै गएको प्रेम र एस एल सिको समय निकटतातर्फ उनिहरु उन्मुख हुँदै थिए।एस एल सि दिएपछि माया छुट्टीने चिन्ताले दुबैलाई सताउन थालेको थियो।चिया पिउने क्रममा अस्मिताले भनेकी थिइन “अब त एस एल सि दिएर काठमाडौ गएपछी भुल्छौ होला है मलाई “।जवाफ फर्काउदै समिरले भन्थे भुल्न त के एकछिन छोडेर बस्ने कल्पना पनि गर्न सक्दिन”।एस एल सि परिक्षा दिए पश्यात समीर काठमाडौँ तर्फ लागे भने अस्मिता धनगडि तर्फ।जति टाढा हुँदै गयो त्यति माया-प्रेम गाढा हुँदै गयो।दुबै एक-अर्का बिना बाँच्न नसक्ने भए परिणाम घरपरिवारको बिरोध बाबजुत ५ बर्ष प्रेम सम्बन्ध लगनगाठोमा कसे।आर्थिक अबस्था कम्जोर भएपछी १ बर्षको बालक र श्रीमतिलाइ नेपालगन्जमै छोडेर समीर अरब देश दुबैको अबुधाबी शहर पुगे।गएपछि समिरले लगातार पैसा पठाइरहे भने हरेक दिन जस्तो फोनमार्फत दुबै जनाले माया साटासाट गरिरहेका हुन्थे।

समय बित्दै जादा समिरको काम गर्ने कम्पनीमा कामको चाप बढदै गयो भने माया हुदाहुदै पनि समयमा घर फोन गर्न उनलाइ हम्मे -हम्मे हुन थाल्यो।यता २ बर्षको छोरा सङ्ग दिन गुजारिरहेकि अस्मितालाई कता श्रीमानको मायाको अभाव खड्किन थाल्यो।छिमेकमै रामे भन्ने नाताले दाजु भनेर सम्बोधन गर्ने उक्त व्यक्तिसँग अस्मिताको हरेक दिन भेट हुन थाल्यो भने श्रीमानसँगको दुरी टादिदै गयो।माया भन्ने पनि कस्तो लिला फेरि रामे दाईसँग उनको प्रेम झाङ्गिन थाल्यो परिणाम स्वरुप रामेसँग २ बर्षको छोरा छोडेर उनी अन्तरध्यान भैइन।यता समीर नेपाल आउदा नत दुलहि साथमा नत धन आडमा।सुन्दरताको छहारी जिन्दगीमा अँध्यारो भकारिले सन्नाटा छायो।समीर पछुताउदै थियो कति माया गर्थी आखिर किन छोडेर गैइ!दृश्यमा समीर र अस्मिताको कथालाई साभार गरिए पनि अधिकांस विदेशिने नेपालीको नियती यस्तै तरवारमा अडिएको छ।सारमा धेरै समय श्रीमान -श्रीमती टाढा रहँदाको परिणाम अन्तमा सम्बन्ध परमधाम भएको कैयौ उदारहण छन्।तसर्थ समयमै साबधान रहौँ सम्बन्ध दिगो बनाउ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.