होशियार ,तपाइको पासपोर्ट पनि म्याग्दीका खिमको जस्तै फटाहाले सुटुक्क च्यातिदिन सक्छ है !

FB_IMG_1543265058858

म्याग्दीका  खिम सुवेदी पोल्यान्डको इमिग्रेसनको शिलशिलामा कानुनविद कहा पासपोर्ट बोकेर गए । पासपोर्ट बुझाए वकिललाई । वकिलले पासपोर्टको पाना   को पेज गन्दै गए ।पासपोर्ट नयाँ छ तर केहि पाना भेटाउन सकेन  फेरी पासपोर्टको पाना गन्दै गए तर पेज भेटिएन फेरि गन्दै जादा पेज १५ देखी १८ सम्मको पाना थाहा नपाउने गरी कुनै फटाहाले च्यातिदिएको रहेछ ।जब उनि एकाएक आफ्नो पासपोर्ट च्यात्तिएको पत्ता पाए तब पोल्यान्ड नेपालमा आए र आफ्नो जानकारी दिए ।   यद्यपि उनको पासपोर्ट कुन फटाहाले सुटुक्क च्यात्यो उनलाई  थाहा भएन । अब उनलाई अर्को पासपोर्ट बनाउन डबल खर्च हुने र समय उत्तिकै बर्बाद हुने भएको छ  । धेरै समयपछि बिभिन्न डेरामा बस्दा बिच पाना नहेरेकोले कसले च्यात्यो भनेर आफू नै अचम्म परेको कुरा पोल्यान्ड नेपालालाई बताए । यस्तो किसिमको पासपोर्ट च्यातिदिने अरुको हराइदिने पासपोर्ट चोर्ने व्यक्ती त झन ठुलो अपराधी हो । उनि मलिन हुदै बोले ।

आजभोली पोल्यान्डमा धेरैको पासपोर्ट हराउने गरिरहेको खबर प्राप्त भैरहेको छ ।  अत पासपोर्ट सुरक्षित तरिकाले राख्न हुन अनुरोध गरिन्छ । पासपोर्ट कसैलाई बुझाउदा पाना एक एक गनेर बुझाउनुहोस । आज खिमको वकिलकहा गएर बुझाउदा पो पत्ता  लाग्यो ।  अत आफु कतै  हिड्नु पर्दा पनि पासपोर्टको एक एक पाना गनेर हिड्नुहोस  ।अन्यथा कोहि फटाहाहरुले सुटुक्क बिगार गरेका हुन सक्छन्  र म्याग्दीका खिमको जस्तै अवस्था तपाइहरुको पनि हुन सक्छ ।

20181126_135613.jpg

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.