लोकप्रिय गायक पुलामीको भनाइ “जनभावना अनुसार मौलिक गीतमा आबाज बुलन्द गर्नुपर्छ”

कलश खरेल :

लोक गीत -सङ्गीत नेपाली जनसमुदायको पौरखी चिनारी हो भन्दा अतियुक्ती नहोला। परापुर्बकालदेखि नै आफ्ना पीडा,सुखदुःख,माया र प्रेम लोकलयमा लिपिबद्ध गरेर साभार गरिएको विभिन्न दृस्टान्तमा उल्लेखित गरिएको छ।त्यही सेरोफेरोमा धेरै लोकदोहोरी गायकहरु उदय  भएका छन्  ।कतिपय गायक-गायिकाहरु लोकपृय तहमा पुगेका छन। तिनै मध्यका एक नया पुस्ताका चिरपरिचित गायक नवीन पुलामी सङ्ग पोल्यान्ड नेपालका सम्पादक कलश खरेलले यक्ष प्रशन गरेका थिए”तपाइको श्रीजना गीतहरु बजारमा आएका छैन नि  ?प्रतिउत्तरमा पुलामिले भनेका थिए”मैले आफ्नो श्रीजना लत्याउन खोजेको हैन यद्यपि समय पावन्दीले गर्दा ढिला भएको हो केही समयमा आफ्नै श्रीजना मार्फत आबाज स्वरबद्ध हुनेछ”। बाकी भिडियोबाट पुष्टि हुनेछ।

भाग १ 

भाग २: 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.