पोल्यान्ड भ्रमणको सार नै दुई देश बिचको सम्बन्धलाई प्रगाढ बनाउनु हो:उपप्रधानमन्त्री पोखरेल

बिगतको पृष्ठभुमि भुमी सापेक्षमा बिस्लेषण गर्यौ भने पोल्यान्ड र नेपाल बिच अन्य युरोपियन देश भन्दा तुलनात्मक रुपमा स्थीर रहेको देखिन्छ।भलै १९९० को समयमा नेपाल सरकारको तर्फबाट केही उच्च तहको भ्रमण त भयो तर कुटनितिक सबालमा निकटता देखिएन।

पछिल्लो समय पोल्यान्ड सरकारको रक्षा मन्त्रालयको निमन्त्रणामा नेपाल सरकारका समकक्षी उप -प्रधानमन्त्री इश्वर पोखरलको केही दिन अगाडिको भ्रमणले कुटनितिक समन्धलाई थप प्रगाढ हुनेमा आम जनमानस उत्साही देखिएका छन् ।हालै पोल्यान्ड बजारमा नेपाली श्रमिकको पनि बाक्लो उपस्थिती देखिएको छ यद्दपी जुन उत्साही र सुन्दर सपना बोकेर युबायुबती बिदेशीएका छन् त्यो अनुपातमा श्रमिकको मूल्य यहाँ न्युन देखिएको छ यो समस्याको हल गर्न पनि भ्रमणले सार्थक भुमिका खेल्ने उप -प्रधानमन्त्री पोखरेलले बताएका थिए।केही दिन अगाडि पोल्यान्ड नेपालका सम्पादक कलश खरेलले लिएको विशेष सम्बादमा उप-प्रधानमन्त्री पोखरेलले भनेका थिए निकट भविश्यमै G to G सम्झौताद्वारा नेपाल सरकार र पोल्यान्ड सरकारबिचमा दुई देशीय साझेदारी र सम्बन्धलाई प्रगाढ बनाउन कुनै कसर बाकी राखिने छैन।पोल्यान्ड नेपालले विशेष अबसर पारेर उप-प्रधानमन्त्री पोखरेल सङ्ग सन्क्षिप्तमा विशेष अन्तरसम्बाद गरेको थियो।सोही अबसरमा गरेको रोचक कुराकानी तपाइहरुमाझ प्रस्तुत गरेका छौ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.