पानी अभियानसँगै रोजगार अभियान पनि

२ सेप्टेम्बर, वार्सावा ।पोल्याण्डम़ा लामो समय देखि रहेर “हरेक घरमा धारो होस्, हरेक धारोमा पानी होस्” भन्ने नारा सहित पानी आभियान चलाई रहेका मित्रलाल पार्देले आठ सय परिवारलाई रोजगारी दिने प्रतिबद्दता ब्यक्त गरेका छन्। उनले आज आफ्नो फेसबुक स्टाटस मार्फत यस्तो प्रतिबद्दता जाहेर गरेका छन् । उनले अगाडी लेखेका छन्, कि पानी आभियान सफल पार्न कै लागि सुरुमा मासिक दश हजार भन्दा कम आम्दानी भएका आठ सय परिवारहरु पहिचान गरिने छ । ती पहिचान भएका परिवारको जीवन उकास्नको लागि पार्दे आफैँ द्वारा संचालित अनलाइन सर्विस (एसएमएस सर्विस फर यु) मार्फत रोजगारीको सृजना गर्ने जनाएका छन् । रोजगार नभएका परिवारका बारेमा नानाथरी कुराहरु समाज फैलने र त्यसले एक किसिमको नकारात्मक संस्कृतिले बढावा पाउँने हुँदा आफुले यस्तो घोषणा गरेको लेखेका छन् । पार्देले पानी अभियान शुरु भएको गाउँका जुन जुन परिवारको मासिक आम्दानी दश हजार छैन,जुन परिवारको दुई कट्ठा जग्गा छैन, त्यो परिवारलाई रोजगारी सृजना गर्न प्राथमिकताम़ा राख्ने र त्यसका लागि एस एम एस सर्विस फर यु म़ाजोडिन लागेका सयौं कम्पनीहरुसित हार्दिक आफ्नो आभियान सफल बनाउन साथ दिनका लागि अनुरोध गरेका छन् ।

22181267_1748345541850514_7133437548345657022_oउनले अझै अगाडी थपेका छन्, कि जुन दिनसम्म कम्तिमा आठ सय परिवारका घरमा पानी धारो हुँदैन र माहिनाको दश हजार कमाउने वातावरण हुँदैन त्यो दिनसम्म हरेक तरहले आफुले संघर्ष गर्ने । दश वर्ष भन्दा बढी पोल्याण्डमा बसी रहेका पार्दे जी को एउटै प्रण छ कि आफुले पढेर, लेखेर विदेश आइयो, यहाँ विदेशमा सिकेको ज्ञानलाई आफ्नो देशम़ा राम्रो प्रणालीको सुरुवात गर्न सके आफु जन्मेको सार्थक हुनेछ । विदेशम़ा बस्दैमा कोहि अराष्ट्रप्रेमी वा देशद्रोही नहुने र देशमा बस्दैमा पनि सबै राष्ट्रभक्त नहुने भनेका छन् । सुरुमा यी अभियान दाङ्ग जिल्लाको सुनपुर र आसपासका गाउँमा गर्ने र सफल भए देश भरि पानी संगै रोजगारीको अभियान चलाउने अभिव्यक्ति दिएका छन्। त्यसैले अब पानीको अभियान संगै अब रोजगारको आभियान पनि सुरु भएको बताउँछन् । यो अभियानको लागि आफुले जस्तो सुकै योगदान दिन तत्पर रहेको लेखेका छन्। साथै आफुलाई यो अभियान सफल बनाउन सबैलाई आग्रह गरेका छन्। फेसबुकमै उनले आफ्नो देशले दोहोरो नागरिकता प्रणाली सुबिधा दिए पनि जब सम्म “पानी र रोजगारी अभियान”ले सार्थक रुप लिन्न तब सम्म आफुले पोल्याण्डको रातो पस्स्पोर्टको लागि आवेदन पनि नदिने घोषणा गरेका छन् ।

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.