“म किन सधै आँसु र आलोचनाको व्यापार गर्ने “

received_2097493346935730

दीपकराज भन्डारी पोर्चुगल

पोर्तुगल ले धेरै दियो मलाई, बैधानिक बसाइ को लागी कागज दियो, एसी मुनी घुमाउने कुर्ची मा बसेर गर्ने टेबल वोर्क दियो जहाँ मैले ३ बर्ष काम गरे, थ्री डब्लु को भर हुँदैन यूरोप मा कहिले सुन्तला टिपे, कहिले चाइनिज को भाडा माझे कहिले वेटर बने, पैसा सोचे जस्तो कमाउन सकिएको छैन त्यो आफ्नो ठाउ मा छ तर पोर्तुगल कै बसाइ को क्रम मा आफु लाई निकै नै घुम्न मन लागेको फ्रान्स को पेरिस पनि त घुम्न पाइयो । भाडा माझ्दा हाथ कती पटक काट्यो, कोठा नपाएर कती रात होस्टेल मा बेड को १० युरो तिरेर सुते आदी इत्यादी दुख, पिडा, आसु का कुरा फेस्बुक मा लेखेर लाईक कमाउन मलाई नि मन लाग्छ तर त्यो भन्दा अघी काथ्मान्डौ का गल्ली मा जस्तो दुख नि सहने तर यूरोप को भिजा चाहियो मलाई भन्दै हिडेको सम्झन्छु, जब जस्तो दुख नि सहने तर भिजा चाहियो भनेर युरोप छिरेको म अब यहाँ भोगेको सास्ती किन ओकलु ? पोर्तुगल मै दुख गरेर प्रगती गरेका नेपाली हरु बाट प्रेरणा लिन सके मैले पनि केहि गर्छु कि, दुख गरेर सानो ठुलो प्रगती गर्ने हरु को नाम लिस्ट धेरै नै हुन्छ जस्तै तिलक गैरे, गिता राना, सिता बाराल आदी इत्यादी #M positive with Portugal and the life here.

श्रोत दीपकराज भन्डारी
फेसबुक स्ट्याटस

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.