क्रोएसिया पहिलोपटक विश्वकप फ़ाइनलमा

१२ जुलाई, वार्सावा । विश्वकप २०१८ अन्तर्गतको हिजो बुधबार भएको दोस्रो सेमिफाइनलमा इङ्ग्ल्याण्डलाई हराउदै क्रोएसिया पहिलो पटक फ़ाइनलमा आफ्नो स्थान पक्का गरेको छ । खेल सुरु भएको ५ मिनेटमै डिबक्स बाहिरबाट ट्रिपिएरले फ्रीकिकमा हानेको ug8ouj3wpcrydfqsjv6jगोलको मद्दतले इङ्ग्ल्याण्डलाई अग्रता दिलायो। तर सुरुमै गोल गरे पनि इङ्ग्ल्याण्डले आफ्नो जीत सुरक्षित गर्न नसक्दा खेल गुमाउन पुग्यो र उसको फ्रान्ससंग फाइनल खेल्ने सपना चकनाचुर भयो ।

पहिलो हाफमा गोल खाएको क्रोएसिया दोस्रो हाफमा भने लयमा फर्कियो र आफुलाई बलियो साबित गर्दै इङ्ग्ल्याण्डमाथी दबाब बढायो। नभन्दै खेलको ६८ औं मिनेटमा पेरिसिकले क्रोएसियाको लागि पहिलो तथा इङ्ग्ल्याण्डसंग बराबरी गोल गर्न सफल भए । मस्को लुझ्निकी स्टेडियममा स्थानीय समय अनुसार साँझ ९ बेज सुरु भएको खेल निकै रोमान्चक रह्यो। निर्धारित ९० मिनेट भित्र दुवै टिमबाट अरु थप गोल हुन नसक्दा खेल अतिरिक्त समयमा धकेलियो ।

bub73kwetm5kbgswdbsm

अतिरिक्त समयमा पनि क्रोएसियाले आफ्नो उत्कृष्ट प्रदर्शन जारी राख्यो फलस्वरूप १०९ औं मिनेटमा माण्डजुकिकले बल जाली चुमाए जुन गोल नै इङ्ग्ल्याण्डलाई हराउन तथा क्रोएसियाको लागि जीत निकाल्न निर्णायक साबित भयो ।अब क्रोएसियाले आइतबार उपाधीको लागि लुझ्निकी स्टेडियम मस्कोमा नै फ्रान्सको सामना गर्नेछ । यी दुई बीचको खेल आइतबार स्थानीय समय अनुसार साँझ ६ बजे हुनेछ । त्यस अघि शनिबार बेल्जियम र इङ्ग्ल्याण्ड तेश्रो स्थानको लागि भिड्ने छन् । यी दुई बीचको खेल भने शनिबार साँझ ५ बजे सेन्ट पिटर्स्बर्ग स्टेडियममा हुनेछ ।

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.