लुम्बिनी कपिलवस्तु दिवस अभियान सम्बन्धि प्रेस वक्तव्य

प्रेस वक्तव्य
————-

भगवान गौतम बुद्ध र बुद्धको जन्मस्थल लुम्बिनी नेपालको राष्ट्रिय गौरव र पहिचान हुन । अन्तर्राष्ट्रियस्तरमा यिनीहरुको प्रवर्धन गर्नु पर्ने आवश्यकतावोध सरकारीस्तरबाट ज्यादै न्यूनस्तरमा मात्र भएका कारण विश्वभर छरिएर रहेका हामी नेपालीले नागरिकस्तरबाट १ डिसेम्बर २००९ का दिन लुम्बिनी कपिलवस्तु दिवस मनाउने कार्यको थालनी गरेर यस अभियानको सुत्रपात गरेका हौँ ।

सन् २०१० देखि औपचारिकरुपमा हामीहरुले लुम्बिनी-कपिलवस्तु दिवस विश्व अभियानको विश्व समिति गठन गरेर त्यसपछि राष्ट्रियस्तरमा संसारका विभिन्न देशहरुमा राष्ट्रिय समितिहरु गठन गरेर क्रियाशील छौं । हालसम्म गठन भएका १९ देशका राष्ट्रिय समितिहरुमा केहिले बाहेक धेरैजसो राष्ट्रिय समितिहरु सक्रिय हुन नसकिरहेको वास्तविकता हामीहरुको सामु छ ।

Advertisement        Advertisement 

QATAR AIRLINES
https://nexus.syndicmarketing.com/scripts/25nzc7y?a_aid=5a4254bece69d&a_bid=ae1enqr

यसर्थ, म युरोप सल्लाहकारको जिम्मेवारीमा रहेको नाताले अभियानको भावना र मर्मअनुसार क्रियाशील हुनको लागि युरोपमा भएका र त्यो भन्दा बाहिर रहेका राष्ट्रिय समितिहरुको समेत विशेष ध्यानाकर्षण गराउने उद्देश्यले यो प्रेस वक्तव्य जारी गरेको छु ।

अन्तमा, हाम्रो अभियानको राष्ट्रिय समिति गठन नभएका अन्य मुलुकहरुमा इच्छुक महानुभावहरुलाई राष्ट्रिय समिति गठन गर्नको लागि समेत म यसै प्रेस वक्तव्यमार्फत हार्दिक आव्हान गर्दछु । राष्टिय समिति गठन गर्न चाहना गर्नु हुने महानुभावले मलाई सम्पर्क गर्नु हुन हार्दिक अनुरोध छ ।

21766578_10154629522286652_6584931411531359545_n

दामोदरप्रसाद आचार्य 
युरोप सल्लाहकार 
लुम्बिनी-कपिलवस्तु दिवस विश्व अभियान
अध्यक्ष 
लुम्बिनी-कपिलवस्तु विश्व अभियान, बेल्जियम

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.