यदि लाख तलब पाउने हो भने हामी आफै काम गर्छौ “पोल्यान्डका नेपालीहरु “

Capture.PNG

आजभोलि पोल्यान्डको नाममा अतिरन्जित बिज्ञापन छापिएको हुन्छ ।  थाहा पाएर आउनु सबै बुझेर आउनु र नबुझेर आउनु फरक कुरा हुन् । पोल्यान्डको सरकारी नियम अनुसार घन्टाको तीन युरो हुन्छ । तथापि भाषा नजान्ने सिप नभएकालाई लाखौ लाख सपना देखाउनु ठिक होइन । सत्य बिज्ञापन दिएर करोडौ कमाउनुहोस हाम्रो भन्नु केहि छैन तर झुटो खबर दिएर  अनावश्यक कलिला युवाहरुको ब्यापार नगर्नुहोस् । डिप्रेसन बढाउने काम नगर्नुहोस् ।

पोल्यान्डमा १० वर्ष देखि बस्दै स्फिन्क्स फुड कम्पनीमा ५ वर्ष सेफ भएर काम गरेका इनास पोल्यान्ड महासचिव एवं एन आर एन ए पोल्यान्ड युवा संयोजक सोम सैन्जुले भने “यदि यो रकम ८ घन्टा काम गरेर पाउछु भने म आफै जान्छु । भाषा जानेको छु । पोल्यान्डको पि आर छ  । तर नेपालमा झुक्याएर कोहि पनि युवा लिनु ठिक होइन ।”

FB_IMG_1509009514555.jpg

(सोम सैन्जु  इनास पोल्यान्ड महासचिव तथा एन आर एन ए पोल्यान्ड युवा संयोजक)

यहि पोलिश नागरिकले औसत रूपमा आफ्नै देशमा पनि घन्टाको २ युरो ,३ युरोमा काम गर्छन् भने हामी नेपालीमा के जादु होला र एकै चोटी लाखौ कमाउने त्यो पनि कम्पनीमा काम गरेर । धेरै वर्ष बसेका केहि अनुभव भएकाहरुले औंलामा गनेर एक दुई जनाले कमाउनु बेग्लै होला । यी भनाइ हुन पोल्यान्डमा झन्डै ५ वर्ष देखी बसिरहेका कुल बहादुर श्रेष्ठको ।उनि भन्छन् सहि कुरो भनेर सत्य बोलेर सत्य जानकारी दिएर पनि व्यवसाय गर्न सकिन्छ ।

FB_IMG_1509009485775.jpg

( कुल बहादुर श्रेष्ठ पोल्यान्ड झन्डै पाँच वर्ष देखि बस्दै  आएका )

साथै बिगत १० वर्ष देखि पोल्यान्ड बस्दै आएका र हाल जनसम्पर्क समिती पोल्यान्डका महामन्त्री नारायण चालिसेलाई सम्पर्क गर्दा उनि बोले यदि पोल्यान्डमा आठ घन्टा काम गरेर महिनाको डेढ लाख वा एक लाख २० हजार कुनै कम्पनीले दिन्छन् भने आफुले वर्षौदेखि काम गरेको कम्पनी त्यागेर जानेछु तर अनावश्यक मान्छेलाई भ्रममा पार्ने काम गर्नु भएन । उनि थपे सबै कुरा कानुनले मात्र नेपाली युवाहरुको भावना बुझ्दैन तर नैतिकताको आधारले सहि कुरा जानकारी दिएर पनि आए आर्जन गर्न सकिन्छ ।  श्री चालिसे बोल्छन् नेपाली युवाहरुलाई बिदेश आउनै हुन्न भनेको होइन कि बिदेशको नाममा अनर्गल प्रचार गरेर अनावश्यक सपनाको व्यापार मात्र नगर भन्न खोजेको हो ।

FB_IMG_1509009187914

(नारायण चालिसे  महामन्त्री जनसम्पर्क समिति पोल्यान्ड )

 

 

One thought on “यदि लाख तलब पाउने हो भने हामी आफै काम गर्छौ “पोल्यान्डका नेपालीहरु “

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.